פרטי הסרט

רן ואוהדי (ישראל 2021)

בימוי: מירי פרלמן

RAN AND OHADI

DIR: MIRI PERLMAN

 

"אקרא לך דודי ובגני אותך אשמור", כך שר אוהד חיטמן לרן הרוש ביום חתונתם, מילים המבטאות את סיפור אהבתם, סיפור אהבה, כאב, חרדות ושמחה בדרך להיות משפחה.

אוהד חיטמן, מוסיקאי מחונן ובן זוגו רן הרוש, מנסים שוב ושוב להיות הורים, רק האהבה מאפשרת להם להתרסק זה בזרועות זה, להתפרק ולהיבנות מחדש עד להורות המיוחלת.

"אם תשיר אנעים זמירות בבית הכנסת במשך שנה, אקנה לך פסנתר", כך הבטיח החזן אברהם חיטמן ז"ל לנכדו הראשון אוהד והציל אותו מבדידות תהומית ואף סלל לו את  הדרך אל היצירה, המוסיקה, והחלומות. חיטמן, המבטא את נשמתו ביצירה, מצליח להביס פעמיים את מחלת הסרטן בגופו. רן הוא המוציא לפועל של החלומות ובעיניים בורקות ושתי רגליים על הקרקע הוא מוכן לכבוש כל יעד. הרוש גדל בבית חם שבמרכזו ניצב שולחן האוכל וסביבו כל ההתרחשויות המשפחתיות. גם הוא גדל בתחושה שהוא שונה ואחר ואכל עד כדי בולמיה. רק בתל אביב מצא נחמה כשפגש אנשים שדומים לו והבין שהוא לא לבד.

שני הילדים רן ואוהד ידעו כבר בגיל צעיר שהם אחרים ולא שיתפו איש בתחושותיהם, הם החזיקו בבטן עד שהיא התפוצצה מפחדים וחרדות. במלחמתם להביא לעולם ילדים משלהם הם מבטיחים לעצמם כי יגדלו אותם להיות פתוחים לכל אדם ומשוחררים מסטיגמות.  

הסרט עוקב אחרי רן ואוהד, מחיפוש תורמת הביצית ועד רעידת האדמה בנפאל כשברקע ילדותם שלהם המורכבת לא פחות.

 

בסיום הסרט יתקיים שיח יוצרים בהשתתפות יוצרי הסרט / משתתפיו. 

 

61 דקות | עברית | תרגום לעברית

צפה בסרטון

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים