פרטי ההרצאה

המוזיאונים של ניו-יורק וושינגטון

הרצאתו של ד"ר אפי זיו 

 

המוזיאונים הגדולים של ארה"ב מכילים אוצרות אמנות שלא יסולאו בפז, מכל התקופות ובכל הסגנונות.

נצפה ביצירות של המטרופולין בניו יורק, כולל מוזיאון ה"קלויסטרס" המפתיע ונמשיך אל הגלריה הלאומית של וושינגטון לצפות שם, בין השאר, ביצירתו של לאונרדו דה וינצ'י.

נראה ונסקור את התקופות השונות עד לאמנות המודרנית.

 

הרצאה זו הנה חלק מסדרת ההרצאות החדשה של ד"ר אפי זיו | המוזיאונים המרתקים ביותר בעולם 

לפרטים נוספים ורכישת מנוי לחצו כאן 

מופע זמין גם במנוי

תמונת מנוי: ד"ר אפי זיו | המוזיאונים המרתקים ביותר בעולם 7כרטיסים

ד"ר אפי זיו | המוזיאונים המרתקים ביותר בעולם

המוזיאונים המרתקים ביותר בעולם 

סדרת ההרצאות החדשה של ד"ר אפי זיו 

מרצה בכיר לתולדות האומנות, סופר ומדריך טיוליפ

7 מפגשים | בימי שלישי | בשעה 18:30

 

מה בתוכנית? 

19.10.21

מוזיאון ה"פראדו" במדריד

האוסף הגדול ביותר בעולם של הציור הספרדי. נתחיל את סיורנו עם הציירים הפלמיים שהיו נתינים ספרדיים, נמשיך עד לרובנס ונבין את השפעתו של טיציאן עליו. נשאל מדוע יש במוזיאון זה רק יצירה אחת של רמברנדט. נלמד את סודו של ולסקאז ביצירתו "לס מנינס" ונספר את ספור חייו הטראגי של גויה ויצירותיו הפוליטיות.

 

9.11.21

מוזיאון ההרמיטז' בסנט פטרבורג

מוזיאון ההרמיטאג' הינו אחד מהמוזיאונים הגדולים, המפוארים והחשובים ביותר בעולם. נספר את ההיסטוריה של המבנה, נראה את הפסל היחידי של מיכלאנג'לו ברוסיה, עקידת יצחק של רמברנדט ונסקור יצירות מופת רבות אחרות במוזיאון.

 

14.12.21

מוזיאון הוותיקן ברומא

מבלי לעמוד בתור הארוך נסייר באוספי האפיפיורים, ב"חדרים של רפאל" ובחצר המתומנת בה נצפה ב"אפולו בלבדרה", "לאוקאון ובניו" ונלמד על תולדות הפיסול לכל תקופותיו. נשמע גם הסברים על  מדינת האפיפיור כיום ובעבר. נציץ גם אל הקפלה הסיסטינית, הדורשת כמובן הרצאה נפרדת.

 

8.2.22

הגלריה הלאומית בלונדון

ביקור בלונדון בלי לבקר בגלריה הלאומית אינו שלם. המוזיאון הייחודי אשר יש בו שפע של יצירות מופת מ"נישואי ארנולפיני" של יאן ואן אייק, יצירות המופת של טיציאן, רובנס, רמברנדט עם "משתה בלשאצר" ונסיים עם ונוס העירומה של דייגו ולסקאז.

 

1.3.22

המוזיאונים של ניו-יורק וושינגטון

המוזיאונים הגדולים של ארה"ב מכילים אוצרות אמנות שלא יסולאו בפז, מכל התקופות ובכל הסגנונות. נצפה ביצירות של המטרופולין בניו יורק, כולל מוזיאון ה"קלויסטרס" המפתיע ונמשיך אל הגלריה הלאומית של וושינגטון לצפות שם, בין השאר, ביצירתו של לאונרדו דה וינצ'י. נראה ונסקור את התקופות השונות עד לאמנות המודרנית.

 

29.3.22

מוזיאון הלובר בפריז

המוזיאון הגדול ביותר בעולם מכיל בשלושת האגפים שלו מאות אלפי יצירות, לא נוכל, לצערנו , לראות את כולן... אך נסייר ונראה את יצירות המופת, מכל התקופות נכיר את האמנים הידועים ונתוודע לאמנים רבים, מרתקים אך פחות ידועים. ננסה לעמוד על סודה (או על יחסי הציבור שלה...) של המונה ליזה – כיצד הפכה להיות התמונה המפורסמת ביותר בעולם.

 

31.5.22

מוזאוני ואן גוך בהולנד

האמן הלאומי של הולנד זכה לשני מוזיאונים מרשימים ביותר להצגת יצירותיו. נבקר בשניהם – האחד מוזיאון ואן גוך באמסטרדם והשני, בלב הפארק הלאומי – מוזיאון קרולר-מולר. נשמע את סיפור חייו הטראגי וננסה להבין את גאוניותו של האמן המפורסם כל כך כיום. ננסה לחשוב יחדיו מה פשר פרסומו של האמן וחלק מיצירותיו. האם באמת בגלל איכותן של יצירותיו?

ד"ר אפי זיו | המוזיאונים המרתקים ביותר בעולם

הרצאות העשרה
מפגשים: 7
מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים